ویژگی‌های پلکسی گلاس

در ایران، بجز سواحل دریای خزر در سراسر کشور درصد روز‌های آفتابی در سال بین ۹۸ تا ۶۳ برآورد می‌شود. لذا هر محصولی در این شرایط، در معرض فرسودگی زودرس به دلیل تابش U.V خورشید قرار خواهد گرفت. اما پلیمر سازنده پلکسی گلاس با خلوص صد در صد، (PMMA) ماهیتا هیچ تاثیری از این اشعه مضر نمی‌پذیرد. در نتیجخ در اثر تابش U.V دچار فساد نشده و به کمپانی سازنده (Evonik) این اجازه را می‌دهد که محصولات خود را تا سی سال در برابر زرد شدگی که بالاترین رقم گارانتی در دیگر صنایع مشابه است ضمانت کند. همدتا محصولات مشابه، علی‌الخصوص پلی کربنات را به منظور محافظت در برابر U.V با سطحی میکرونی از پلکسی گلاس می‌پوشانند. کمپانی Evonik به منظور کنترل گذر میزان U.V در شرایط خاص، محصولات متنوعی در خانواده بزرگ پلکسی گلاس عرضه می‌کند. از جمله کد Multi Skin All top که در کابرد گلخانه‌ای اجاز عبور تمای U.V خورشید را بدرون فضا می‌دهد و یا برعکس کد‌های Gallery که به منظور حفاظت از اسناد تاریخی و آثار موزه‌ای به‌ کار می‌روند، بنابراین صد در صد از گذر U.V ممانعت به عمل می‌آورند.

            استاندارد حریق

در پروسه انتخاب متریال برای پروژه‌ها، استاندارد ایمنی حریق یکی از مهمترین پارامتر‌ها می‌باشند. دارا بودن استاندارد B2 قابلیتی است که هیچ کارشناسی نمی‌تواند بدون توجه از کنار آن عبور کند. وجود قابلیت‌هایی مانند عدم دخالت در گسترش حریق، عدم شعله‌ور شدن در مجاورت مستقیم شعله، عدم تصاعد گاز سمی و دودزایی بسیار پایین همه نشان‌دهنده رفتار مناسب پلکسی گلاس در برابر حریق هستند.

           انتقال حرارتی پایین

ضریب هدایت گرمایی، خاصیتی از ماده است که مفهوم آن عبارت است از مقدار انرژی گرمایی که ماده می‌تواند در واحد سطح، ضخامت و زمان و در دمایی مشخص از خود عبور دهد. هرچه این ضریب به صفر نزدیکتر باشد، امکان تبادل انرژی کمتر است. لذا آن ماده عایق مناسب‌تری به شمار می‌اید.
مطابق آیین نامه DIN 52612 ضریب K در پلکسی گلاس 0.19w/mk، در شیشه ساختمانی 0.96w.mk و برای آجر، گچ و سیمان 0.72w/mk مبنای محاسبه قرار می‌گیرد. بر اساس کتاب Mark Freeman به نام Building Your Own Greenhouse، استفاده از پلکسی گلاس به جای شیشه مصرف سوخت سالیانه ساختمان را به نصف تقلیل می‌دهد.

         شفافیت

میزان گذردهی نور در پلکسی گلاس شفاف ۹۲ درصد است. بر اساس استاندارد‌های پژوهشکده دارم اشتات آلمان با توجه به اقلیم و شرایط جوی ایران این میزان شفافیت پلکسی گلاس طی مدت سی سال گارانتی تنها ۳ درصد کاهش می‌یابد و در این حالت، تازه به میزان شفافیت انواع شیشه ( حدود ۸۷ درصد) خواهد رسید.هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.